• Şubat 28, 2021 Diğer Dostlarımız

  Papağan beslemeye karar vermeniz, konuşan bir kuş sahibi olmak istemenizle eş değer olacak şeklinde bir algı bulunuyor. Ancak konuşan papağan türlerinin sayısı, konuşmayan türlere göre oldukça azdır. Bu sebeple konuşan bir papağan beslemek istediğinizde, doğru bir tür seçmeniz gerekecektir. Bu seçimi gerçekleştirirken diğer bir önemli konuysa, onlara sunabileceğiniz yaşam alanı özellikleridir. Bazı papağanlar kafeslerde kolayca yaşayabilirken, bazılarıysa daha geniş yaşam alanlarında beslenebilirler. Bu sebeple Papağan Nasıl Konuşturulur? Sorusunun ilk yanıtı, öncelikle doğru bir türü seçmeniz gerektiğidir. Konuşan bir papağan beslemek ve onu olabildiğince kolay eğitmek istiyorsanız, seçmeniz gereken en iyi türler Amazon ya da Jako papağan türleridir. Bu türlerinse, kafesle birlikte, geniş bir yaşam alanına ihtiyaç duyacağını mutlaka bilmeniz gerekir.

  Papağan
 • Şubat 25, 2021 Diğer Dostlarımız

  Sempatikliği ve şirinliği anlatmak ve simgelemek için bu konudaki uygun görselliğiyle tavşanlar sıkça kullanılır. Tavşanlar şirin görüntüleri kadar sempatik hareketleri ile de çok sevilen hayvanlardan birisidir. Dolayısıyla her zaman çok sık şekilde beslenen hayvanlardan da birisi olan tavşanın cinsiyeti de merak edilir. Tavşan cinsiyeti nasıl anlaşılır sorusu da bu nedenle ortaya çıkar. Kedi ve köpek gibi tavşanın cinsiyetinin kolayca anlaşılabilmesi herkes adına pek mümkün değildir. Bu nedenle pek çok kişi özellikle ilk dönemlerde beslediği tavşanın erkek mi yoksa dişi mi olduğunu bilmeyebiliyor.

  tavşan
 • Şubat 19, 2021 Diğer Dostlarımız

  Son zamanlarda dünya genelinde çok popüler olan canlılardan birisi olan ginepig, aslında “Guinea Pig” olarak bilinen Güney Amerika’ya özgü bir canlıdır. Kemirgen sınıfında bulunan ginepig, evde de beslenebilen hayvanlardan birisidir. Ginepig, bakımı çok zorlu olmadığından rahatlıkla evde beslenebiliyor. Beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarının dışında temizlikte doğal olarak önemli konulardan birisidir. Bu nedenle ginepig nasıl yıkanır sorusu gündeme gelebiliyor. Ginepig aslında sürekli yıkanması gerektirecek bir duruma sahip değildir. Özellikle bulunduğu yerin devamlı temiz kalmasına hassasiyet göstermek, çok fazla kirlenmemesini sağlayacağından, sık sık banyo yaptırmak zorunda kalınmaz.

  Ginepig