• Şubat 17, 2021 Diğer Dostlarımız

  Evde muhabbet kuşu beslemenin birbirinden farklı çok önemli detayları bulunur. Muhabbet kuşları için hem sağlıklı hem de rahat bir atmosfer oluşturabilmek için düşünülmesi ve dikkat edilmesi gereken çok detay bulunur. Muhabbet kuşu yaşı da en temel konulardan birisidir. Zira beslenmesinden çiftleşmesine kadar her bir şey yaşına göre değişkenlik gösterir. Bu durumda muhabbet kuşu yaşı nasıl anlaşılır şeklinde bir sorunun ortaya çıkmasına neden oluyor. Muhabbet kuşunun yaşının anlaşılabilmesi için kullanılabilecek farklı yöntemler bulunur.

  Muhabbet Kuşu
 • Şubat 09, 2021 Diğer Dostlarımız

  Akvaryum balığı veya iguana ya da kaplumbağa gibi canlılar beslenmek istendiğinde mutlaka gerekli koşulların en iyi şekilde karşılanması gerekir. Bu kapsamda akvaryumlarda kullanılan her bir ürün dikkatle seçilmelidir. Akvaryum kumu nasıl olmalı sorusu da en önemli konulardan birisini oluşturur. Zira akvaryumdaki suyla doğrudan etkileşimde bulunur. Dolayısıyla akvaryum içerisindeki biyolojik koşulları en iyi şekilde sağlayabilecek akvaryum kumları bulunmalıdır. Aslında akvaryum kumları, akvaryumda beslenecek canlılara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda kullanılabilecek farklı akvaryum kumu çeşitleri bulunur. Ağırlıklı olarak akvaryumun dip kısımlarında yaşamlarını sürdüren balık çeşitlerinin besleneceği zaman akvaryum kumu oldukça önemli bir gereklilik niteliği taşıyor.

  akvaryum kumu
 • Ocak 30, 2021 Diğer Dostlarımız

  Şirinliği ve saflığıyla herkesin sevdiği bir hayvan olan tavşan, insanın şansını da temsil eder. Kendisine has özellikleriyle ünlü olan tavşan ayrıca insanlarla çok başarılı bir ilişkiye sahiptir. Bu yüzden tavşan evde bile sıkça beslenen canlılardan birisidir. Tavşan beslemeye karar verildiğinde doğal olarak bazı sorumluluklar ve bu sorumluluklara bağlı bazı sorular gündeme geliyor. Özellikle de tavşan ne ile beslenir sorusu bunun en başında yer alıyor. Tavşan denilince ilk akla popüler kültür etkisiyle birlikte havuç gelir.

  tavşan