• Ocak 29, 2021 Diğer Dostlarımız

  Muhabbet kuşlarının yumurtlama ve öncesindeki kuluçka dönemleri oldukça hassas dönemlerdir. Bu dönemlerde sessizlik ve rahatsız edilmeme onlar için çok önemlidir. Özellikle kuluçka dönemindeyken, yumurtalar çatladı mı, yavrular çıktımı şeklinde sürekli olarak rahatsız edilmeleri, onları ciddi streslere sokabilir. Bu durumlarda yumurtaları çatlattıkları, kırdıkları hatta yuvadan attıkları karşılaşılan tepkilerdir. Dolayısıyla onları zaten zor başa çıktıkları bu dönemde olabildiğince rahat ettirmek, sessizlik ve rahat bir ortam sağlamak gereklidir. Kuşunuzun yumurtlaması ve yavruların seslerini duymanızla beraber, Muhabbet Kuşu Yumurtladı Ne Yapmalıyım? Sorusu hakkında araştırma yapmanız büyük bir önem taşıyor. Zira bu aşamadan sonra sessizlik ve rahat bir ortamın yanında, beslenmeleriyle ilgili de çeşitli destek önlemler almanız gereklidir.

  muhabbet kuşu
 • Ocak 27, 2021 Diğer Dostlarımız

  Kaplumbağalar tüm yaşam biçimleri ile son derece farklı ve özel canlılardır. Sadece sırtında evini taşıması gibi bir özelliğiyle sınırlı kalmayan çok farklı özelliklere sahiptir. Çok yavaş ve ağır çekimde sürdürdükleri yaşamlarında dünyalarına birbirinden ilginç ve gizem dolu etken sığdırır. Kaplumbağalar ile ilgili yapılan araştırmalarda elde edilen her bir yeni bilgide insanı şaşırtmaya devam ediyor. Bu kapsamda evde kaplumbağa beslemek isteyenler kaplumbağa nasıl ürer şeklinde bir sorunun yanıtını merak ediyor. Temel olarak kaplumbağalar yumurtlama yöntemi ile çoğalmaktadır. Bununla birlikte kaplumbağaların üremelerine ilişkinde çok sıra dışı bilgiler bulunur.

  Kaplumbağa Nasıl Ürer
 • Ocak 20, 2021 Diğer Dostlarımız

  Akvaryumda balık veya daha farklı canlıları beslemeye başlayan kişiler pek çok yeni ürün ve terimle karşı karşıya kalabiliyor. Bunlardan birisi de akvaryum bitki kumudur. Akvaryumda beslenen canlılar için gerekli olan biyolojik kalitenin sağlanabilmesi açısından bu tip ürünlerin kullanımı gereklidir. Ayrıca bu tip ürünler akvaryumda dikkat çekici bir görsellik oluşturulabilmesine de yardımcı olur. Akvaryumda bitki kullanımı özellikle bazı balık türlerinin yaşam kalitesi ve akvaryum suyu oksijen değerleri açısından büyük bir önem taşımaktadır. Akvaryum içerisinde doğal bir filtreleme sağlayan akvaryum bitkileri için kullanılacak kumlarda özel olarak seçilmelidir. Bu durumda akvaryum bitki kumu nasıl olmalı şeklinde bir soruyu gündeme getirir.

  bitki kumu