• Ocak 15, 2021 Diğer Dostlarımız

  Akvaryumda balık beslemek isteyenler için akvaryumun her bir parçası oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Akvaryumun içinde beslenecek canlılar için en uygun biyolojik koşulları sağlamaya yardımcı olacak çok sayıda ekipman ve teçhizat bulunur. Bu ekipmanların doğru şekilde bir araya getirilmesi ile canlılar için çok sağlıklı bir atmosfer oluşturulabilir. Bu çerçevede en sık kullanılan ürünlerden birisi de akvaryum hava motorudur. Akvaryuma yeni başlayanlar akvaryum hava motoru ne işe yarar merak ediyor. Zira tüm akvaryumlarda sıkça kullanılan cihazlardan birisidir.

  Akvaryum Hava Motoru
 • Ocak 13, 2021 Diğer Dostlarımız

  Sürüngen canlılar arasında bulunan kaplumbağalar, aynı familyada bulunan diğer tüm canlılar gibi son zamanlarda çok talep görmektedir. Dünyanın her yerinde her yaş grubundan kişi tarafından evde kaplumbağa besleme gibi son derece farklı bir hobi edinilmektedir. Bu nedenle evde kaplumbağa bakımı ile ilgili olarak çok fazla bilgi ihtiyacı söz konusu olabiliyor. Bu bilgilerden birisi olarak kaplumbağa beslemeye yeni başlayan kişiler tarafından merak edilen kaplumbağa nasıl beslenir sorusudur. Bir canlının yaşamı için en temel konu olan beslenme programı konusunda kaplumbağalar için çok hassas şekilde hareket edilmelidir. Zira kaplumbağalar kaya gibi sert olan kabuklarının altında çok naif ve çok hassas bir yaşam şekline sahiptir. Dolayısıyla kaplumbağaların her şeyi yemesi pek sağlıklı değildir.

  Kaplumbağa
 • Ocak 08, 2021 Diğer Dostlarımız

  Farklı ve dikkat çekici görüntüsüyle büyüleyen iguanalar, günümüzde evcil hayvanlar arasında kendisine yer buluyor. Evlerde teraryumda beslenebilen iguanaların bakımı oldukça hassas ve titiz bir şekilde sağlanmalıdır. Tropikal bir canlı olmasından mütevellit yaşamı için en uygun olan koşulların sağlanması çok önemlidir. Yeni iguana beslemeye başlayanların aklındaki ilk soru doğal olarak iguana cinsiyeti nasıl anlaşılır şeklinde oluyor. Doğrudan iguana bakımı ile ilgili farklılıklara yol açmıyor olsa da uzun vadede bakım açısından önem taşıyan bir bilgi olabilir.

  İguana Cinsiyeti