• Ağustos 06, 2020 Kedi

  Küçücük vücudu, şirin bakışları ve karakteristik hareketleriyle hayatınıza renk katacak yavru kedilerin bakımında hassas yaklaşım sergilemelisiniz. Tıpkı bebeklerde olduğu gibi yavru kedilerde vücut gelişimlerini tam olarak tamamlamamıştır. Böyle bir durumda yavru kedilerin dışarıdan gelebilecek risklere karşı fazlasıyla açık olmasına neden olur. Sağlıklı bir gelişim için yavru kedi bakımı nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Bu şekilde yavru kediniz için en doğru büyüme koşullarını sağlayabilirsiniz. Yavru kedilerin yemek, tuvalet, oyun ve hatta uyku konusunda dünyayla yeni etkileşimde olması fazlasıyla sizin yardımınıza ihtiyaç duymasına neden olur. Bu yüzden yavru kedilerin yaşamının düzenlenmesinde sahibi olarak size büyük bir sorumluluk düşmektedir.

  yavru kedi
 • Ağustos 05, 2020 Kedi

  Kediler birbirinden farklı ırklarının kendisine has özellikleriyle herkesin büyük bir hayranlık duyduğu ve beğendiği canlılardır. Bu kedi ırklarından birisi de tüysüz kedilerdir. Tüysüz kediler diğer tüm kedi türlerinden tamamen farklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Türkiye’de pek yaygın şekilde görülmüyor olması nedeniyle tüysüz kedi hangi ülkeye ait merak edilebiliyor. Ancak ülkemizde fazla görülmüyor olsa da tüysüz kediler farklı dönemlerde dünyanın farklı bölgelerinde ortaya çıkmıştır. Tüysüz kedi ırkları arasında Ajanimo isimli ırktır. Bununla birlikte farklı bölgelerde de farklı örnek ırkları bulunmaktadır.

  tüysüz kedi, ajanimo
 • Ağustos 04, 2020 Kedi

  Kedilerin tuvalet ihtiyaçlarının karşılanması noktasında günümüzde kullanılabilecek farklı ürün grupları bulunuyor. Bu ürünler arasında kedi kumları en ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Ancak kedi kumları ne kadar işlevsel ürünler olsa da doğru kullanımın gerçekleştirilmesi verim alınabilmesi açısından çok önemlidir. Özellikle de kedinin rahat şekilde tuvaletini yapabilmesi için kedi kumu ne kadar konulmalı sorunun yanıtının biliniyor olması gerekir. Kedinin rahat şekilde tuvaletini yapabilmesi için kullanılan kumun miktarı çok önemlidir. Kedi kumunun çok olması ya da az olması durumunda kediniz kendisini rahat hissedemez. Böyle bir durumda kedi kumunu kullanmaması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  kedi kumu