• Ekim 23, 2020 Kedi

  Bir kedi beslemeye karar vermek, belki de yaşamınızın en mutlu sonuçlu kararlarından biri olacaktır. Kedilerin birbirlerinden azade ve her kedinin değişen karakterleri bulunur. Klasik karakteristik özellikleri olsa da, kısa süre içerisinde fark edeceğiniz gibi, kedinizin kendisine has özellikleri, davranışları ve duygu durum değişiklikleri bulunacaktır. Önceleri yüklendiğiniz sorumluluğun ağırlığı altında biraz ezilseniz de, gerekli malzemeleri edindikten sonra kedinizin mutlu bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Onun mutlu ve düzenli bir yaşam sürdürmeye başlaması ise her anına değecek mutluluklar yaşamanızı sağlayacak denli güçlü etkiler oluşturacaktır. Bu sebeple kedi malzemeleri nerede satılır? Sorusu büyük bir önem kazanır.

  kedi malzemeleri
 • Ekim 21, 2020 Köpek

  Sadık dostunuz köpeğinizin iyi ve kaliteli yaşam standartlarını sağlamak tamamı ile sizin sorumluluğunuzda bulunur. Bu nedenle de köpeğinizde en ufak bir olumsuz eylemde ve durumda mutlaka sağlığı konusunda titiz bir yaklaşım sergilemeniz gerekir. Köpeğinizin kusması da bu tip dikkat göstermeniz gereken hususlardan birisidir. Özellikle köpeğiniz sık sık dışarıya çıkıyor ya da dışarıdan gelebilecek besinlerle etkileşimde halinde bulunabiliyor ise kusmasına daha fazla hassasiyet göstermelisiniz. Ancak bu her zaman köpeğiniz için çok ciddi bir sağlık riski olduğu anlamına gelmediğinden endişelenmenize gerek bulunmamaktadır.

  köpek kusması
 • Ekim 19, 2020 Kedi

  İlk defa 1960’ lı yıllarda tesadüfen bulunan kıvrık kulakları ve tombul yüzüne son derece yakışan boncuk gözleriyle, dünya genelinde tanınan bir türdür Scottish Fold. İlginç görünümüyle dünya genelinde 80’ li yıllardan sonra bir ırk olarak tanınmış ve pek çok yarışmada kazandığı birinciliklerle ününe ün katmıştır. Birden bire ortaya çıkmasına rağmen yapılan araştırmalarda, hangi köke dayandığı net olarak tespit edilemese de, yoğun olarak British Shorthair ve başka türlerin birleşimiyle ortaya çıktığı yönündedir. Kıvrık kulaklarının bir genetik bozukluk olduğunun ortaya çıkması Scottish fold hangi cins ile çiftleşir? Sorusunun da önem kazanmasına neden oluyor. Zira Kalıtsal bazı sorunlar taşıyan bu cinsin, kendi cinsiyle birleştirilmesi bazı ülkelerde yasal olarak uygun bile görülmez.

  Scottish Fold