Blog Başlık

 • Mayıs 15, 2021 Diğer Dostlarımız

  Kanatlarıyla sınırsızca görünen gökyüzünde uçsuz bucaksız uçuşlar gerçekleştiren kuşlar, her zaman insanın özgürlüğe olan arzusunu simgelemiştir. Muhteşem anatomileriyle masmavi gökyüzünün keyfini yaşayan kuşların dünyası da doğal olarak insanlık tarihi boyunca fazlasıyla merak edilmiştir. İnsanlar kuşların nasıl uçtuğundan, neler yediğine ve hatta nasıl uyuduğuna dair çok fazla soruyu dile getirmektedir. Kuşlar nasıl uyur sorusu da en çok merak edilen konulardan birisidir. Bir kuşun nasıl uyuduğu, fiziksel özelliklerinin göz önünde bulundurulması ile birlikte merak edilmesi çok normal bir hale geliyor. Kuşların uyuması ile ilgili olarak çizgi filmlerden, animasyonlara kadar çeşitli yapımlar nedeniyle pek çok hatalı bilgi bulunmaktadır.

  kuşlar
 • Mayıs 14, 2021 Köpek

  İnsanların en sadık dostları olan köpeklerin bakımıyla ilgili çok fazla bilgi karmaşası bulunuyor. Köpeğinin sağlığını korumak için nasıl hareket etmesi gerektiği, neler yedirip, yedirmemesi gerektiği gibi konularda doğru bilgiye ulaşabilmek günümüzde oldukça zorlu bir hale geldi. Köpek besleyen kişilerin köpekleri ile ilgili olarak bilgili olması gereken bazı önemli konular bulunmaktadır ki bu köpeklerinin sağlığı açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Bunlardan birisi de köpekler şeker yerse ne olur sorusudur. Köpeklerin şekerle olan ilişkisine ilişkin detaylar, köpek beslemeyen kişiler arasında bile en azından kulaktan dolma bir bilgi olarak yer etmiştir.

  köpek
 • Mayıs 13, 2021 Köpek

  Hayatı boyunca yanındaki insanlara karşı her zaman sadık ve dostane bir yaklaşım gösteren köpekler, insanların en sadık arkadaşları olmuşlardır. Modern dünyada insanların arkadaşlık, koruma gibi sebebi her ne olursa olsun köpek beslemesi, çok yaygın şekilde görülmektedir. Bu durumda köpeklerin en fazla beslenen evcil hayvan sınıfında yer almasını sağlıyor. Sadık dostu köpeğine büyük bir ilgi ve bağlılık duyan kişiler, köpeklerinin de aynı şeyi kendileri içinde düşünmeleri arzular. Bu yüzden de köpekler sahibini sevdiğini nasıl belli eder ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. Bu şekilde sevgisini göstermeye çalışan köpeğinin bu yaklaşımının hiçbir detayını kaçırmadan, ona yanıt verebilme şansını elde edebiliyor.

  köpek
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR