Blog Başlık

 • Mart 28, 2021 Diğer Dostlarımız

  Yetişkin bir İguananın boyu 1,5 metreye kadar uzayabilir. Boyunun uzaması ve ne kadar uzayacağı türüyle alakalı olduğu kadar, beslenme ve bakımının ne denli başarılı olduğuyla da alakalıdır. Bu sebeple İguana Ne Kadar Büyür? Sorusunun cevabı çeşitlilik gösterir. Buna karşın bilinmesi gerekenler vardır ve eğer İguana beslemek istiyorsanız, diğer tüm petler gibi onunla ilgili geniş bir bilgi birikimi oluşturmanız da kaçınılmazdır. İguanaların kemik yapılarında bulunan büyüme plakaları, belirli bir yaşa ulaşıncaya kadar kemiklerinin ve boylarının büyümesini sağlarlar. Bir noktada kapanan bu plakalardan sonra, hayvanda ki büyüme sadece kas ve yağ değişimiyle gerçekleşir. Genç yaşlarda büyümeyi sağlayan bu plakalar, yaşadıkları çevre, beslenme düzenleri, güneş ışını ne kadar aldıkları gibi kıstaslara bağlı olarak başarılı sonuçlar üretebilirler.

  iguana
 • Mart 26, 2021 Diğer Dostlarımız

  Papağanlar türlerine göre çeşitli eğitimleri alabilmek konusunda oldukça yeteneklidir. Bunun için en önemli konu, beklentilerinize ve oluşturabileceğiniz yaşam alanlarına göre doğru papağan türünün seçilmesi aşamasıdır. Bazı papağanlar kafeste yaşayabilirken, bazılarıysa daha geniş bir yaşam alanına ihtiyaç duyarlar. Özellikle papağanların taklit veya konuşma özelliğinin güçlendirilmesi için tercih edilmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Papağan denilince akla ilk gelen konuşuyor olması olsa da, her papağan türü taklit konusunda yetenekli değildir. Bunun için en ideal türle Jako Papağanı ile Amazon papağanıdır. Ancak bu türleri kafeste besleyemez, ona uygun ve geniş bir yaşam alanı oluşturmak zorundasınızdır. Bu aşamadan sonra Papağan Nasıl Eğitilir? Sorusunun yanıtlarını aramaya başlayabilirsiniz.

  Papağan
 • Mart 24, 2021 Diğer Dostlarımız

  Son zamanlarda sıkça evde beslenmeye başlanan kaplumbağalar, diğer pek çok evcil hayvana göre çok daha uzun ömürlüdür. Hatta 250’ yi aşkın türü bulunan kaplumbağaların bazı türlerinin yaşam süreleri yüzlerce yılı bile bulabilmektedir. Bu açıdan dünyanın en uzun yaşayan ilk 10 hayvanından birisi olan kaplumbağalar her türüyle farklı yaşam sürelerine sahiptir. Kaplumbağaların bu uzun yaşam süreleri herkes tarafından bilindiğinden kaplumbağa ömrü ne kadar sorusu doğal olarak merak edilir. Ancak belirtildiği üzere kaplumbağaların türlerine göre yaşam süreleri çok ciddi farklılıklar teşkil etmektedir. Ancak ortalama olarak kaplumbağaların yaşam süreleri 25 yıldan başlayarak 200 yıla kadar uzanabilmektedir.

  Kaplumbağa
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR