• Aralık 29, 2020 Diğer Dostlarımız

  Muhabbet kuşu besleyen herkesin mutlaka bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususların başında da muhabbetlerin nasıl besleneceği geliyor. Muhabbet kuşunu yeni beslemeye başlayanlar veya beslediği muhabbet kuşundan yavru alanlar için beslenme süreci daha hassas hale geliyor. Yavru muhabbet kuşları, diğer tüm canlı türlerinin yavrularında ve bebeklerimizde olduğu gibi her konuda yardımınıza muhtaçtır. Bağışıklığı ve vücut fonksiyonları henüz tam olarak gelişmediği bu dönemde yavru muhabbet kuşu nasıl beslenir hakkında bilgili olunması gerekir. Yavru muhabbet kuşunun beslenmesi, yetişkinlerine göre çok daha hassas olduğundan, daha fazla ilgi gerektirir.

  Yavru Muhabbet Kuşu
 • Aralık 27, 2020 Diğer Dostlarımız

  Modern çağda akvaryumlar artık ofislerden evlere kadar hayatın her alanında aktif olarak kullanılıyor. İnsanların deniz ve su canlılarına olan merakının yanı sıra tropikal canlılarda akvaryumların yaygın olarak kullanılmasına neden olur. Dünyanın her yerinde insanlar akvaryum gibi çok ciddi bir hobiye sahiptir. Ancak akvaryumda balık veya daha farklı bir canlı beslemek çok hassas bir yaklaşım sergilenmesini gerektiren bir hobidir. Ciddi bir sorumluluk getirecek şekilde her bir detayı çok önemlidir. Bu çerçevede günümüzde akvaryumda balık besleyenlerin sıkça duymaya başladığı unsurlardan birisi de bitkili akvaryum kumudur. Bitki bulunan akvaryumlar için özel olarak üretilmiş bitkili akvaryum kumu nasıl olmalı sorusu da doğal olarak merak edilir.

  bitkili akvaryum kumu
 • Aralık 26, 2020 Diğer Dostlarımız

  Papağan denildiğinde akla gelen ilk şey konuşma yetenekleri ve çeşitli videolardan izlediğimiz papağanlarla gerçekleştirilen diyaloglar olur. Eğitilme konusunda en sorunsuz olan türlerden biri olan Jako Papağanı ile böyle bir diyalog gerçekleştirmek ve video çekebilmek içinse, uzun bir uğraş ve sabır gerekeceğini asla unutmamalısınız. Jako papağanı beslemek isteyen bir kişinin en temel beklentisi, papağanının konuşması olacaktır. Ancak Jako Papağan Nasıl Eğitilir? Konusunda geniş bir araştırma yapılması ve öğrenilenlerin sabırla uygulanması da, papağanınızın konuşması için gereklidir. Eğitim verilmediğinde, papağanınız yine konuşacak ve hatta sizin beklediğinizden daha ileri sonuçlar ortaya koyacaktır. Bunun nedeni papağanların zeki olmaları neden-sonuç işliksini kurabilme yetenekleridir. Sizin günlük yaşantınızda yaptıklarınız ve bu sırada söyledikleriniz, onun tarafından kısa sürede algılanacak ve taklit edilmeye başlanacaktır.

  Jako Papağan